Posjet učenika prvog razreda školskoj knjižnici
Autor: TEA Kompar Jerković, 6. 11. 2014.

Danas su učenici prvoga razreda prvi puta posjetili školsku knjižnicu. Kroz "Bajkovitu šetnju školskom knjižnicom" provela ih je knjižničarka.

Učenici su pažljivo slušali o svojim pravima, ali i obavezama tijekom boravka u knjižnici i pri posudbi knjiga. Naučili su gdje stanuju knjige, kako se odnositi prema njima, što sve ima u knjižnici osim knjiga, koja je razlika između "knjižnice" i "knjižare"...

Nakon upoznavanja pogledali su film o nespretnom Mr. Beanu i njegovom odlasku u knjižnicu. Učenici su zaključili da je Mr. Bean jako smiješan i zanimljiv lik, ali im nikako ne može biti uzor, a posebno prmjer ponašanja u knjižnici.

Za kraj druženja učenici su poslušali poučno priču "Uljuđeni vuk" koja govori o važnosti čitanja i učenja. Knjižničarka je svakom učeniku uručila kratki Pravilnik o radu knjižnice koji im može poslužiti kao podsjetnik na sve što su danas naučili. Ipak, najzanimljiviji dio bio im je odabir prvih slikovnica koje će iščitavati i uljepšati si ove tmurne dane.