Učenici OŠ Slano uvijek spremni pomoći - “SVI ZA PAVA”
Autor: Josip Kačunić, 6. 2. 2015.

Suosjećanje s najpotrebitijima , siromašnima i bolesima , učenici OŠ Slano, njihovi roditelji i učitelji  oduvijek su otvoreno pokazivali na svaki ljudski način. Tako su  se  s punim srcem ljubavi i s molitvama u srcu uključili i u  humanitarnu akciju “SVI ZA PAVA”. Novac koji su zaradili na  školskom božićnom sajmu  od srca  su darivali za liječenje Pava Hadžije, mladića koji je teško stradao u prometnoj nesreći. Darovanih tisuću kuna na Pavov račun posebno vrijede jer su ih sami  zaradili izrađujući svojim rukama prigodne božićne ukrase  koje su prodali  posjetiteljima školske priredbe.

Svakomu su spremni pomoći onako kako to oni znaju i koliko mogu. To je ono najvrijednije u slanjskim osnovcima  i njihovim roditeljima koji se nikada nisu oglušili u ovakvim akcijama. Nije to  samo zato što je Pavo Hadžija Primorac, od oca iz Čepikuća i majke iz Slanoga, niti zato što je svoje djetinjstvo  i školske praznike provodio na istim plažama, igralištima i parkovima na kojima i sami uživaju u svom odrastanju. To je zato što je u nevolji, što mu treba pomoć, to je zato što  ova djeca znaju kada treba pružiti ruku  i kazati:”Pavo,  i  mi smo  uz tebe.”

Ljilja Šimunović