POSJET OPĆOJ AMBULANTI
Autor: Josip Kačunić, 16. 2. 2015.

Svjetski dan bolesnika obilježava se 11. 02. kada se ujedno i slavi spomendan Blažene Djevice Marije Lurdske (marijansko svetište u Lourdesu poznato po brojnim ozdravljenjima i dolasku bolesnika iz čitavog svijeta) .

Učenici 3. razreda su već ovaj mjesec osvijestili važnost zdravlja-brigu za vlastito zdravlje, te kako ga sačuvati, kroz sadržaje zdravstvenog odgoja i na satovima prirode i društva. Prisjetili su se i trenutaka kad su i sami bili bolesni.  Tako nam se je posjet Općoj ambulanti nametnuo kao nešto neizostavno u sklopu izvanučionične nastave. Posebno zbog blizine našoj školi, kao i jednostavnog dogovora sa svima dobro poznatom liječnicom, gđom Lidijom Lončar. Iako sam boravak u ambulanti nije dugo trajao, bio je zanimljiv, poučan, šaljiv. Učenike je pozdravila i gđa Blaženka Vitković, medicinska sestra. Posebno nam je drago što smo se s njima družili , jer osim zvanja u liječničkoj struci, obje su i mame učenika naše škole. Tako ovaj susret možemo ubrojiti i u suradnju roditelja i škole.

Na kraju smo svi zahvalni što smo zdravi, jer u protivnom ne bi smjeli , a niti mogli biti taj da u školi.

Učiteljica 3.razreda Katarina Falkoni