ŠKOLO, OTVORI VRATA!
Autor: TEA Kompar Jerković, 13. 4. 2015.

I ove školske godine, OŠ Slano nestrpljivo očekuje upis prvaša. Učitelji jedne „nove“ i lijepo uređene zgrade, ali i nepopunjenih klupa u razredima,  s osmijehom na licu dočekuju svakog novog đaka.

Možda se u većim sredinama i većim školama učitelji pribojavaju većeg broja učenika, u našoj školi je to upravo suprotno. Kako je vrijeme upisa pred nama, potrudili smo se i za jednu novinu. Naime, svjesni smo izuzetne važnosti dobrog starta u 1. razredu naših malih budućih učenika, još uvijek predškolaca. Tim povodom sam ja, Katarina Falkoni,  učiteljica razredne nastave održala jedno predavanje informativnog karaktera za roditelje o najvažnijim stavkama pripreme djeteta za početak školovanja.

Izuzetno me je razveselio odaziv roditelja i  popunjenost inače mog polupraznog razreda. Zaključci koje izvodim su:

Interes roditelja i briga za djecu
Dobra suradnja škole i roditelja
Interes i želja učitelja za unaprijeđenjem svoga rada i komunikacije roditelji - učitelji, koja je neophodna za uspješno odvijanje odgojno-obrazovnog procesa

Dragi naši budući prvaši, želim vam uspješan upis!

A vama, dragi roditelji, pozdrav do slijedećeg susreta u našoj školi.

Opširnije o pripremi Vaše djece za prvi razred pogledajte u prezentaciji koja se nalazi u prilogu.

Katarina Falkoni, učiteljica razredne nastave

Priloženi dokumenti: