Nagradni izlet na Korčulu za vjeroučenike s biskupijskog vjeronaučnog natjecanja
Autor: Josip Kačunić, 2. 6. 2015.

Katehetski ured Dubrovačke biskupije organizirao je u subotu 30. svibnja nagradno putovanje za vjeroučenike koji su sudjelovali na  biskupijskoj vjeronaučnoj olimpijadi.

Nagrađeni vjeroučenici i njihovi mentori krenuli su na otok Korčulu. U gradu Korčuli dočekali su ih učenici OŠ Petra Kanavelića s mentoricom s. Anitom Sučić  te uz stručnog vodiča obišli su katedralu sv. Marka, muzej, a najhrabriji su se popeli na zvonik katedrale te su mogli vidjeti prelijepu panoramu grada Korčule.

Na otoku Korčuli posjetili su i Blato gdje su ih dočekali dekan i župnik don Nikola Berišić i vjeroučitelji Ivo i Tončica Govorko.  Nakon zajedničkog ručka domaćini su ih u svojoj župnoj crkvi detaljno upoznali s povijesnim, kulturnim i vjerskim vrijednostima ovog mjesta. Nezaobilazno mjesto je svetište Blažene Marije Propetog Isusa Petković gdje su čuli najvažnije podatke iz života blaženice. Na kraju razgledavanja Blata župnik je sve počastio sladoledom.

Ostatak dana proveli su u druženju  u Vela Luci. Učenici OŠ Vela Luka s mentoricom s. Tješimirom Bešlić su ih dočekali pjesmom u svojoj župnoj crkvi sv. Josipa, kratkim upoznavanjem mjesta i prigodnim poklonima.  Svojim domovima su se vratili puni dojmova viđenog i doživljenog, ali i zahvalni za ovaj poseban dan.

(preuzeto: www.dubrovacka-biskupija.hr)

Foto: