VEČER MATEMATIKE U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Josip Kačunić, 3. 12. 2015.

Manifestaciju Večer matematike je potaknulo Hrvatsko matematičko društvo. Održava se u vrtićima, osnovnim i srednjim školama . Različite zabavne radionice imaju za cilj potaknuti pozitivan stav učenika prema matematici i igrajući se rješavati različite matematičke zadatke.

U odrasloj dobi često zaboravljamo kako smo došli do određenih spoznaja, te na koji smo način usvojili određene vještine. Posebno se zaboravljamo igrati.   Igra je prvi oblik učena u najranijoj dobi djeteta. Veoma je  važna u procesu učenja  jer potiče nenamjerno usvajanje činjenica.

I u našoj školi ove godine smo organizirali  Večer matematike i „igrali se“ u četvrtak 3.12. u poslijepodnevnim satima.

Inicijativa je naravno bila od strane naše matematičarke učiteljice Ivone Žitković. Spremno su joj se pridružile i učiteljice razredne nastave.

Trebalo je malo i animirati učenike, ali i zamoliti ih da oni animiraju svoje roditelje. Time se postigao i drugi cilj-suradnja učenik-roditelj, te suradnja škola-roditelj. Radionice su pripremljene za sve razrede od 1.-8., odabirom nekoliko igara.  Igre su raspoređene po radnim centrima za 2 ili više učenika.

Učenici su se odazvali u priličnom broju, a također i u svakom razredu bilo je i nekoliko roditelja. Sat, sat i po smo se matematički igrali, družili se, kvalitetno proveli slobodno vrijeme.  Još jedan zanimljiv podatak-od ukupnog broja učenika naše škole (71)  ovoj radionici se odazvalo 48 učenika, te 20 članova obitelji.

Prije rastanka, učenici su se počastili sokom i slatkišima. Neki su otrčali kućama, a neki na nogomet u našu školsku dvoranu.

Vjerujemo kako će i u budućnosti biti prilike za slične inicijative, druženja i neformalan, a svima nama koristan trenutak ukraden u užurbanom životnom hodu.

Katarina Falkoni

Idi u Foto-galerija: