JOŠ JEDAN KRAJ ZNAČI NOVI POČETAK
Autor: Josip Kačunić, 14. 6. 2016.

Kraj školske godine učenici OŠ Slano, njihovi učitelji i roditelji obilježili su i proslavili svečanom priredbom, zajedničkim druženjem i  ispraćajem učenika osmoga razreda.

Svečanoj školskoj priredbi prethodila je nogometna utakmica  učenika nižih razreda uz glasno navijanje  i bodrenje ekipa. U deset sati  uza  zvuke Lijepe naše na školski jarbol podignuta je Zelena zastava, po deseti put za redom. Zelena zastava i Zlatna plaketa Eko-školi  Slano zasluga je svih učenika i djelatnika škole koji svojim osviještenim djelovanjem u školi, domu i lokalnoj zajednici  promiču i podižu svijest  o opstojnosti  čovjeka na planetu Zemlji. Gospodin Igor Vlahović, direktor Hotela Osmine, kum i pokrovitelj Eko- škole Slano, podigao je zastavu na zadovoljstvo svih nazočnih.

A onda su program ispunili učenici  svojim nastupima; recitacijama, glumom, pjesmom i smislenim porukama  namijenjenim starijima, kako to samo dječja usta znaju, iskreno i iz srca. Ravnateljica Škole Vesna Vodopivec  kratko se obratila  učenicima i roditeljima s najljepšim informacijama o radu i postignućima učenika OŠ Slano, njihovim uspjesima na različitim smotrama i natjecanjima te podijelila zahvalnice i priznanja najuspješnijima. U svom obraćanju zahvalila je svim sponzorima koji su na bilo koji način sudjelovali u realizaciji različitih projekata  koje je škola provodila. Posebno je istaknula potporu Općine Dubrovačko primorje,Hotela Osmine, Hotela Admiral…..

A na kraju priredbe, kako to već godinama biva, pa bilo to pravo ili ne učiteljima i ostalim djelatnicima Škole, osmaši su se na svoj način oprostili od svih. Jednostavnim kratkim porukama u kojima je sažeto izrečen njihov dojam na kraju osmogodišnjeg školovanja.

Uz oproštaj s razrednicom , učenici osmoga razreda i učenici četvrtoga razreda priredili su čašćenja za učitelje i roditelje. Prigodan tratamenat upriličen je i za uzvanike i goste  kako i priliči domaćinu kada slavi Dan Škole  i uspješan završetak još jedne školske godine.

Kraj priredbe je bio pravo iznenađenje za sve okupljene. Članice Step&Jaz  skupine oduševile su svojom koreografijom, kostimima , pokretima  te ispričanom pričom pokretom i glazbom. S pravom su i osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju u svojoj kategoriji  ovoga proljeća u Cavtatu. Čestitke!

Priredba je bila još jedan način kako bi se svima naklonima i onima skeptičnima pokazalo kako je OŠ Slano mjesto stjecanja osnovnoga znanja i još puno više od toga.

Baš kako su poručili osmaši na rastanku:“ODLAZIMO IZ OVE ŠKOLE

KAO PTIĆI IZ SVOG GNIJEZDA.

OSTAT ĆE NAM U SJEĆANJU

K'O DJETINJSTVA SJAJNA ZVIJEZDA.“

Želimo im uspjeh na odabranom putu.

Ma gdje god bili neka budu na ponos sebi i svojim roditeljima i naravno svojoj prvoj školi.

Svaki kraj je novi početak, a mi im želimo neka bude sretan!

Da, i onima koji ostaju stjecati znanje u našoj školi želimo dugo toplo ljeto i sretan novi početak u 2016./2017. školskoj godini.

Lj.Šimunović

Idi u Foto-galerija