Školsko natjecanje u čitanju naglas
Autor: TEA Kompar Jerković, 21. 10. 2016.

U školskoj knjižnici se održalo Natjecanje u čitanju naglas. Na školsko natjecanje se prijavilo devet učenika, a komisiju su činile učiteljica Nataša Pasković, nastavnica hrv. jezika Ljilja Šimunović i knjižničarka Tea Kompar Jerković.

Odjel za djecu i mlade Narodne knjižnice Grad i ove će godine organizirati „Natjecanje u čitanju naglas“.

4. nacionalno natjecanje u čitanju naglas namijenjeno je učenicima osnovnih škola od 3. do 8. razreda u gradovima i županijama Republike Hrvatske. Cilj je natjecanja poticanje čitanja i čitanja naglas, razvoj čitalačkih navika, popularizacija knjige te poticanje pozitivnog natjecateljskog duha.

Inicijatori ovog Natjecanja su Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež pri Hrvatskom knjižničarskom društvu.

Na školsko natjecanje su se prijavili učenici drugog razreda Petra Radić i Roko Majdandžić, učenice četvrtog razreda Tina Kmetović, Nika Kraljević, Matea Majdandžić, Madlen Džajkić, Lucija Lončar, iz sedmog razreda Andrijana Kasavica te Karmen Knežić iz osmog razreda. Učenici su bili odlični, a nastavnice su imale veoma težak posao. Nijanse su presudile. Našu će školu predstavljati učenice Matea Majdandžić (4.) i Karmen Knežić (8.). Matea je odabrala ulomak iz knjige "Morski dnevnik Pauline P." Sanje Pilić, a Karmen ulomak iz knjige "Mali princ" autora Antoine de Saint- Exupery.

Natjecanje na gradskoj/županijskoj razini u Dubrovniku, na koje bi došlo dvoje natjecatelja iz Vaše škole - jedan natjecatelj iz  1. kategorije i jedan iz 2. kategorije, održat će se 3. studenog 2016. g. u Narodnoj knjižnici Grad.