Sveti Nikola u našoj školi
Autor: Josip Kačunić, 8. 12. 2016.

Kao i svake godine i ove nam je u posjet došao sveti Nikola 6. prosinca , baš na njegov imendan.  Prvo nam je u noći ostavio darove  na prozoru naših domova, a onda nas je posjetio i u školi.

Razveselio je sve, a posebno učenike koji su ga s radošću iščekivali, nadasve njegovu vreću  koju je napunio lijepim darovima.

I kako to oduvijek biva, Općina Dubrovačko primorje je pomogla svetom Nikoli platiti sve te slatkiše i igračke  koje su razveselile djecu.

A i djeca su svomu najdražemu svecu pripremila prigodan program.

I bilo je lijepo. Uživali su učenici koji su nastupali, učitelji koji su ih pripremali ,a ponajviše roditelji  koji su se divili svojim malim pjevačima i glumcima.

Ove godine nas je posebno  razveselilo sudjelovanje roditelja u  školskoj priredbi pa stoga posebno zahvaljujemo gospodinu Mariu Miliću koji je utjelovio sv. Nikolu.

I tako je još jedna radost i jedna priredba iza nas, a pred nama je najradosnije vrijeme kršćanskoga svijeta.

U iščekivanju rođenja našega Spasitelja , školom zrači duh dobrote i priprema za veliki dan Božić.

Učitelji sa svojim učenicima pripremaju božićnu priredbu , a po razredima se održavaju različite radionice na kojima će nastati mala umjetnička djela koja će biti ponuđena na božićnom humanitarnom sajmu. I ove ćemo godine zaradu od prodanih ukrasa i božićne pšenice darivati najpotrebitijima.

Činiti dobro je zadaća svih i svakoga dana, a ne samo u vrijeme došašća.

Ako smo dobročinitelji cijele godine, cijeloga života, onda činimo da je nekomu potrebitom svaki dan Božić.

Božić nam evo kuca na vrata.

Svjetlom nam svetim obasjava dom.

Svijetli nam borove  kuglicama od zlata.

I ja ga ćutim u srcu svom.

S ocem i majkom sam jasle uredila.

i  klekla pred malog Isusa u njima.

I čula u srcu glas mi govori

da Božić nije sretan baš svima.

----------------------------------------

--------------------------------------