Učenici OŠ Slano na 4. mjestu Gradskog natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa
Autor: TEA Kompar Jerković, 14. 3. 2017.

Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa, 21. po redu, održano je u subotu, 11. ožujka, u sportskoj dvorani u Gospinom polju. Na natjecanju su sudjelovali i učenici naše škole: Nika Radinković i Dita Ševelj iz sedmog razreda te Karmen Knežić, Luka Ševelj, Ivana Raguž i Marta Vitković iz osmog razreda.

Natjecatelje su pozdravili predsjednik Dubrovačkog Crvenog križa dr. Vicko Mihaljević i ravnatelj Živko Šimunović. Natjecanje je otvorio gospar Miho Katičić, pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo.
Natjecanje je održano u dvije kategorije: pomladak i mladež. Na natjecanju je sudjelovalo četrnaest ekipa iz osnovnih škola i osam ekipa iz srednjih škola.

U konkurenciji osnovnih škola (kategorija podmlatka) najboljima su se pokazali Lapađani. Drugi su bili Mokošani, a treći Orašani. Kod srednjih škola (kategorija mladih) prvo mjesto pripalo je Klasičarima, ispred Medicinara te Gimnazijalaca.

Naša ekipa je, pod mentorstvom knjižničarke T. Kompar Jerković, osvojila 4. mjesto! Bravo za našu ekipu!

Fotografije: Crveni križ Dubrovnik PortalOko