Svečano proslavljen kraj školske godine
Autor: Josip Kačunić, 20. 6. 2017.

Učenici i učitelji naše škole uvijek nađu razloga za slavlje, svečanosti i priredbe, a kraj školske godine uvijek je  najbolji razlog za najveću festu.

Tako je bilo i 14. lipnja. Prigodnom priredbom  učenici su se oprostili od ove školske godine, od učenika osmoga razreda, još jedne generacije koja će svoj životni put nastaviti školovanjem u Gradu.

I učenici četvrtoga razreda se već na jesen penju skalin više, kako kažu,,dolazimo na kat.,, I oni su se na poseban način oprostili od svoje razrednice  jednim recitalom.

Ravnateljica Vesna Vodopivec po posljednji put se  u ulozi ravnateljice obratila učenicima , djelatnicima škole i roditeljima. Zahvalila je svima na suradnji, osvrnula se na uspjeh pojedinaca i grupa u protekloj godini te podijelila priznanja najuspješnijim učenicima i učiteljima  na školskim, županijskim i državnim natjecanjima.

Prvašići su se predstavili i malim igrokazom, a učenici osmoga razreda su se još jednom osvrnuli na proteklih osam godina školovanja i druženja u  OŠ Slano.

Marta Vitković ih je svojim literarnim radom podsjetila i na lijepe i manje lijepe trenutke proživljene skupa i poručila im kako ih nikada neće zaboraviti.

Poruku osmaša svim učiteljima, a i svim odraslima pročitala je Karmen Knežić .  Osmaši su nam svima poručili, uz riječi zahvale za razumijevanje i toleranciju njihovih nestašluka, kako bismo svi u sebi trebali probuditi uspavano dijete i tako bismo lakše razumjeli njihovu mladost, više ih voljeli i lakše opraštali…

Da.. Na kraju su poručili i sljedeće:,, Ne tražite od nas ono što ni sami nikada niste bili.,,

A onda je slijedio ples vrtićana i  plesačica iz OŠ Slano. Step&Jazz. Vesele djevojčice, dobra glazba i koreografija, uzbuđenje publike i … sve jače sunce.

Vrijeme je bilo preseliti se  u sportsku dvoranu gdje je sve bilo spremno za Prvi glas Škole.

Ljilja Šimunović

PRVI GLAS ŠKOLE

Nakon što je prvi dio programa završio svi prisutni su se preselili u školsku dvoranu kako bi mogli prisustvovati Prvom glasu škole.

Program su vodili učenici Marko Kola i Karlo Zedniček do su u žiriju sjedili učitelji Zrinka Mijoč i Srećko Tomaš, predstavnik roditelja, gospodin Edison Ćolaku te dvije predstavnice učenika Dita Ševelj i Matea Majdandžić.

Led s nastupom su probili učenici prvog razreda i to slijedećim redom: PAULA KONJUH s pjesmicom''KAD SI SRETAN''. Slijedila je MARA PITAREVIĆ s pjesmom ''ZLATO MOJE'' od Petra Graše. Učenik CVIJETO BOGDAN otpjevao je pjesmu ''MIRNO SPAVAJ DJEDE MOJ'', a nakon njega u veselom španjolskom ritmu pjevala je ANĐELA PAROPATIĆ pjesmu naslovljenu ''EN MI MUNDO'', što u prijevodu znači ''U mom svijetu'' iz popularne serije za djecu Violetta.

Nakon raspjevanih prvaša došao je veliki broj učenika iz drugog razreda, i to redom: ANAMARIJA GLUMAC pjevala je poznatu pjesmicu ''ZEKO I POTOČIĆ'', slijedila je LEONA DEDO s pjesmicom ''ŠKOLA JE KAŽU'', zatim nam je došao jedan duet: MARIETA MATIĆ I PETRA RADIĆ koje su izvele pjesmicu ''LIMAČI''. Nakon veseloga dueta nastupio je ANDRO KUNICA s pjesmicom ''MOLBA GLJIVE MUHARE''. Učenik IVAN LUČIĆ odlučio je otpjevati pjesmu pomalo neobičnoga naslova ''VINA RAKIJE'' od Kumova. Nastavilo se s dvjema simpatičnim učenicama LAROM BOTICOM I ANTEOM NIKOLIĆ i pjesmicom ''NIJE LAKO BUBAMARCU'' i završilo sa SILVIJOM BATINOM i pjesmom ''SVE POŠTIVAM SVOJE UŽIVAM''.

Iz trećeg razreda nastupio je RAFAEL BATINA s pjesmom ''BIJELI KRIŽ'', potom  PETAR KNEŽIĆ s pjesmom ''NEOPISIVO'', a ovaj set je završio s ROKOM RAGUŽEM  i pjesmom ''KAMEN KRŠ I MASLINA''.

Iz IV. razreda pjevala je  ANAMARIJA DELALIJA s pjesmom ''ZLATNI DVORI'', zatim  ANTE BATINA s pjesmom ''VRIJEDILO JE''.

Iz V. razreda nastupila je PETRA DELALIJA s pjesmom ''ZAUVIJEK TI I JA''.

I za kraju, nastup su imale: MARIELA MILIĆ s pjesmom ''MOLITVA'', potom naše osmašice IVANA RAGUŽ s pjesmom ''KAO MOJA MATI'' i zadnja, a ne manje vrijedna, KARMEN KNEŽIĆ s pjesmom ''ALL I WANT''.

Nagrada za najbolji glas škole otišla je u ruke učenice Karmen Knežić dok je najbolji duet bio od Mariete Matić i Petre Radić.

Moramo pohvaliti i sve ostale sudionike Prvog glasa škole na hrabrosti koju su iskazali svojim nastupima, kao i na kvaliteti glasova u kojoj su mogli uživati svi prisutni. Bravo!

Idi u Foto-galerija: