Dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Josip Kačunić, 16. 10. 2017.

Svečanost obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, u našoj školi  svake godine bude uz bogatu trpezu, slatke okuse i ugodne mirise ,a sve zahvaljujući vrijednim rukama i ljubavi naših mama, baka, teta, tata i naravno naše djece.

Svečanost je započela obraćanjem ravnatelja Ante Konjuha svim nazočnima , a posebno učenicima zbog koji i jest sve što se događa u našoj školi.

Recitiranjem pjesme „Zemlja“ učenica  Matea  Majdandžić   je označila početak priredbe u kojoj su sudjelovali brojni učenici.

Najsimpatičniji i svakako najdraži su nastupi učenika prvoga razreda kojima je ovo ujedno i bio prvi nastup na školskoj priredbi.

Recitacije i poruke o kruhu nisu namijenjene samo djeci, nego i odraslima  koji su ih slušali.

Članovi dramske grupe starijih razreda, ovoga puta bili su to petaši,  su nakon svoga maloga istraživanja o gladi u svijetu, iste podatke prezentirali okupljenima kroz recital koji je nastao s ciljem osvještavanja smisla obilježavanja dana kruha i plodova zemlje.

Između ostaloga su  upozorili kako  šest milijuna djece  godišnje umre od gladi..

Kako  u Hrvatskoj  60 tisuća djece živi ispod granica siromaštva, a 10 tisuća djece u Hrvatskoj dnevno nemaju  svaki dan topli obrok…

Nakon prigodnog programa fra Ivan Boras je pozvan blagosloviti jelo.

Uz molitvu, u kojoj zazivamo kruh naš svagdašnji, fra Ivan je  posebno skrenuo pozornost učenicima i svima okupljenima oko trpeze ,kako u svojoj sitosti i neoskudijevanju, moramo misliti i na one koji gladuju i činiti kako bi takvih bilo što manje

Blagoslovljenoj hrani pristupili su i mali i veliki ne skrivajući dobar apetit..

Je li itko zapamtio poruku koju su odaslali učenici petoga razreda:

,, NIJE  PROBLEM NAHRANITI SIROMAŠNE  I GLADNE.

PROBLEM JE NAHRANITI SITE I BOGATE.“

Ljilja Šimunović

Idi u Foto-galerija: