AKO JE PROMETEJ BIO…
Autor: Josip Kačunić, 26. 11. 2017.

„ Ako je Prometej bio vrijedan mržnje nebesa za potpaljivanje prve vatre na Zemlji, kakvo bi tek priznanje bogovi trebali odati ljudima koji su odabrali za svoju profesiju da zaustave tu vatru. ˮ

Učenici drugog razreda posjetili su DVD Slano 16. 11. u sklopu terenske nastave i  nastavnog plana i programa prirode i društva na temu Zaštita od požara.

Vatrogasci DVD Slanoga pokazuju trenutnu spremnost , ovog puta za djecu, u razgovoru, objašnjavanju i pokazivanju opreme koju koriste u različitim zadacima.

Učenici oduševljeno simuliraju gašenje požara , neki od njih odijevaju i prevelika im vatrogasna radna odijela.

Zadivljeno gledaju specijalno opremljeno vozilo i sve njegove sadržaje. Pozorno slušaju riječi  vatrogasca Marka Bujaka.  Učenica Petra se ponosi svojim tatom kao vatrogascem.  A ja kao dugogodišnja učiteljica prisjećam se prvoškolskih dana Matea i Nikole, nekada učenika OŠ Slano, a sada naših domaćina vatrogasaca.

Na povratku u razred, nastaju izvrsni crteži potaknuti doživljajem i direktnim promatranjem neposredne živote stvarnosti.

Hvala našim hrabrim vatrogascima za gostoprimstvo i pohvala za stručnost i vedrinu u radu s najmlađima!

Katarina Falkoni, učiteljica 2. r.

FOTO:

Idi u FOTO-GALERIJA