Maškari u Slanomu
Autor: Josip Kačunić, 14. 2. 2018.

Radostan život dolazi iz radosnog srca

U nedjelju 11. siječnja 2018. u zajedničkoj organizaciji maskenbala  u Slanomu sudjelovali su uz Osnovnu školu Slano, vrtić Slano i vrtić Ošlje.

Organizaciju su pokroviteljski podržali: TZO Dubrovačko primorje, hotel Admiral doniranjem 1. pojedinačne nagradu, a  generalni pokrovitelj bila je kao i uvijek Općina Dubrovačko primorje.

Sportska dvorana Slano bila je dupkom puna, a ove su se godine ravnatelj Osnovne škole Slano Ante Konjuh i ravnateljica vrtića Slano gđa Mirela Družijanić pobrinuli da uz predstavljanje maski i izbor najbolje imamo i živu glazbu i profesionalnog animatora, odličnu akustiku, bežične mikrofone, odlične ručno rađene plakate, Krnja visokog skoro 2 metra i video projekciju prethodno snimljenog videa naših učenika Blagoslov za Osnovnu školu Slano.

Foto: Tea Đivanović Prce

FOTO: Tea Đivanović Prce

Poklona je bilo za svu djecu, a najboljom grupnom maskom proglašeni su doista izvrsno maškarani 6.razred razrednice Mande Mozara u kostimu bijelih i crnih ovaca. Najboljom pojedinačnom maskom proglašena je Andrijana Kasavica s ručno oslikanom maskom Cerigradske mačke iz Alise u zemlji čudesa,autorice Nine Kasavica bivše učenice O.š. Slano, sada učenice 2.razreda Srednje umjetničke škole Luka Sorkočević u Dubrovniku, smjer slikar dizajner.

Među grupnim maskama vrtićkih skupina iz Slanog, Ošljeg i Smokovljana bilo je doista teško odlučiti se za najbolju pa su najboljima proglašene sve četri skupine: 101 Dalmatinac  tete Mariele maškarane kao Madame Kruel, Pačići tete Silve i tete Tomislave, Pituri tete Irene i tete Antonele te Čarobnjaci tete Mirele. Istaknuti treba i divnu generaciju slanskih mama koje su se također maškarale sa svojom djecom i tako uveličale Maškare u Slanomu.

Žiri su također sačinjavale duhovite i pomno napravljene  maske ispod kojih su se krili naši sumještani i to predsjednica žirija Ivona Svilarić, maškarana u ručno rađenom kostimu mladenke, Estera Milković maškarana u bradatog mladoženju, Nina Smokvina kao Pipi Duga Čarapa, Anita Perušina maškarana u Sultaniju i gospodin Nikša Bianki.

Što reći na kraju već da radostan život potječe iz radosnog srca, a u nedjelju smo se svi stavili da sva srca budu radosna, te da plesom i zahvalnošću otjeramo svu ljutnju, zamjeranje i tugu kako bi čista srca, što je i cilj maškaranih svetkovina, ušli u Korizmu i krenuli u susret Proljeću i svetom Juraju.

Zahvalni i punog srca veselimo se slijedećim Maškarima u Slanome.

Ivana Penjak Kasavica

Idi u Foto-galerija: