Kraj školske godine proslavljen plesom, pjesmom, recitacijama
Autor: Josip Kačunić, 22. 6. 2018.

Kao i svake godine, i ove je u našoj školi zadnji dan bilo veselo, raspjevano, rasplesano. Još jedan privremeni odmor od školskih obveza, slavili su učenici, učitelji i roditelji.

Pred nama je dugo toplo ljeto, a iza nas još jedna uspješna školska godina.

A ispratili smo još jednu generaciju osmaša i uputili ih na plovidbu morem života. Neka im je sretno!

Već na samom početku školske priredbe, kojom smo slavili Dan škole i zadnji dan školske godine, ravnatelj Škole Ante Konjuh pozdravio je učenike, učitelje i roditelje i čestitao na uspjehu u protekloj školskoj godini.

A da su naši učenici doista kreativni i da s ponosom mogu predstavljati našu školu i van svoga mjesta i Županije, pokazali su i u  dijelu programa.

Svi , baš svi, od prvaša, drugaša, trećaša i četvrtaša su svojim pripremljenim točkama, koje su s njima pripremale njihove učiteljice, pokazali  veselje i ljepotu druženja na izvannastavnim aktivnostima.

Plod je bila zabava i uživanje za sve koji su ih gledali i slušali. Ovakvi nastupi su ujedno i prigoda predstavljanja i onih učenika koji i ,,ne vole previše učiti,,.

Svatko ima ono nešto čime je rođenjem od Boga darovan.

Članovi Dramske grupe starijih razreda su kazali nešto o znanju i obrazovanju u našoj školi, naravno kroz duhoviti recital kojim dočaravaju jedan sasvim običan dan u našoj školi, a poeziju su kazivale dvije učenice petoga razreda.

A onda su se osmaši , kako to već po tradiciji biva, oprostili od škole i svojih učitelja i zahvalili im za sve što su im pružili tijekom osmogodišnjeg školovanja u ovoj školi.

Spomenuli su i kako je bilo problema, ali uz pomoć roditelja, učitelja, bivše ravnateljice i sadašnjeg ravnatelja, sve su rješavali.

Na misao A.G.Matoša, kako je postati čovjek teže nego postati kralj, poručili su kako će i postanu li ,,Kraljevi,,, uvijek i prvenstveno biti ljudi.

A onda je uslijedilo čašćenje koje su priredili roditelji četvrtaša i osmaša. I četvrtaši su se rastali od svoje učiteljice pa je i njima ovaj dan bilo malo teško. Ipak je  prošlo  bez suza jer svi ponovno kao ekipa idu na kat.

Osmašima je  bilo ipak teže. Budući da će školovanje nastaviti u različitim školama i da svakodnevno neće provoditi sate, sada na kraju im se čini doista tužno. Stoga su pojedini sve jedni drugima oprostili, izgrlili se, izljubili i poručili ;Prijatelji zauvijek,,

Bio je to posljednji dan  ove školske godine, bila je to još jedna zabava, još jedno druženje  i još jedno Zbogom dijelu djetinjstva.

Hvala svim roditeljima, svim učiteljima, svim učenicima, ravnatelju i tehničkoj službi što su učinili da kraj ove školske godine proslavimo kako smo proslavili.

Hvala Grand hotelu Admiral koji redovito počasti kada god nam se nešto slasno hoće. I ovoga puta su nam darovali pice i tortu.

Hvala svima i čestitke svima, a našim osmašima još jedna poruka njihove razrednice:

,,NEKA VAM RAZUM BUDE KORMILO,

A SRCE JEDRO!,,

Možda su se istom porukom i oni mogli oprostiti od nas? Možda?

Ljilja Šimunović

Idi u FOTO-GALERIJA