Dobro došli prvaši!
Autor: Josip Kačunić, 16. 9. 2019.

Polazak u školu poseban je dan za obitelji koje imaju prvoškolce. Uzbuđenje i neispavanost prepoznatljivi su na licima malih prvašića.

Puno je pitanja koja prate prvi dan škole. Učenici su zabrinuti hoće li moći ispuniti vlastita očekivanja kao i očekivanja okoline. Često im je i učiteljica nepoznata te postoji strah od iste. Roditeljima započinje nova životna faza u kojoj preispituju odgoj djece i strahuju hoće li dijete pokazati sve što zna.

Također, vidljivi su ponos i sreća kojima zrače novopridoši roditelji i djeca. Fotografiranje pred školom, užurbani prolazak školskim hodnicima i iščekivanje udžbenika samo su neki od znakova uzbuđenosti ovim početkom.

Na početku ovoga, uistinu posebnoga, dana otišli smo u crkvu na zajedničku svetu misu. Svećenik je uputio pozdravnu riječ stavljajući naglasak na činjenicu kako se za dugotrajne rezultate u obrazovanju treba uložiti puno truda i vremena. Suludo je u kratkom vremenu očekivati velike, a još k tome, trajne rezultate. Vodeći se tim mislima, svima je zaželio sretan i uspješan početak školske godine. Izrazio je nadu kako ćemo svi imati dovoljno strpljenja i razumijevanja u odgoju mladih generacija koje su pred nama.

Nakon mise je došlo vrijeme za školske klupe. Naši prvašići su ušli u svoju učionicu, gdje ih je dočekala dobrodošlica. S radošću su sjeli u odabrane klupe. Na ploči su potražili balon sa svojim imenom. Ponosno su pokazivali kako znaju prepoznati svoje ime. U razgovoru s učiteljicom su otkrili kako su proveli ljeto te kako su se pripremali za školu. Poslije preuzimanja udžbenika, nasmijani su napustili učionice iščekujući svoj prvi radni dan.

Nadam se kako će ova školska godina obogatiti svakoga pojedinca naše Škole kao i okolnu zajednicu. Vjerujem kako ćemo uspješno odgajati mlade i razumne ljude odvažne za životne prilike koje su pred njima.

Maja Stanić, učiteljica prvog razreda

Idi u FOTO-GALERIJA