Slavili smo pjesmom, recitacijom i glumom
Autor: Josip Kačunić, 31. 5. 2022.

U petak 27. svibnja slavili smo Dan škole i  30 godina slobodnoga Primorja i Slanog.
Konačno su učenici mogli stati ispred mikrofona i pokazati što znaju i u čemu su dobri.
Sa svojim učiteljima i roditeljima slavili su slobodu Dubrovačkoga primorja i herojstvo naših branitelja.
Roditelji naših učenika su u to vrijeme bili još djeca, baš kao i oni sada, i dobro pamte nevolje  kroz koje su prolazili u vrijeme Domovinskoga rata.

Učiti povijest svoje Domovine i svoga zavičaja je  dug svakoga Hrvata prema Domovini.

Školska priredba u spomen na žrtve rata, na momke koji su svoje živote dali za slobodu Primorja, je tek spomen zahvalnosti za život u slobodi.

Za sretno djetinjstvo i slobodu svojim su nastupom učenici rekli:,, Hvala!“

A nastupio je školski zbor s himnom, Josip Burić s Gundulićevom Himnom slobodi, Braća Silvio i Emanuel Batina s duhovnim pjesmama ,,naš Bog je velik“ i Samo je jedna Marija“.

Učenica Mara Pitarević je recitirala pjesmu Primorje moje,

a onda su nastupili najmlađi, simpatični prvaši, s Plesnom haljinom žutog maslačka.

Na kraju je zbor zapjevao Lijepa li si.

Kad je priredba završila, učenici su u pratnji učitelja sudjelovali na svetoj misi.

Čitav dan je bio dan posvećen najvećima, koji na žalost svoju Domovinu gledaju s Neba i poručuju nam

da  ne okaljamo njihovu žrtvu.

Lj.Šimunović

VIDEO: