Omiš, omiško zaleđe i Cetinom uzvodno
Autor: Josip Kačunić, 28. 10. 2015.

Učenici Osnovne škole Slano, od drugoga do osmoga razreda, u pratnji svojih učitelja i asistenata u nastavi, a vođeni  simpatičnom vodičkom agencije Perla iz Imotskoga , u  srijedu 21.listopada 2015. ostvarili su uspješan cjelodnevni  izlet predviđen godišnjim Planom i Programom škole.

Na putu do odredišta,   Gata , središta Poljičke republike, vrijeme je proteklo u zabavi, smijehu i razgledavanju okoline. U Gatima  su posjetili crkvu sv. Ciprijana, Muzej Poljičke republike i spomenik stradalima u četničkom pokolju  1943. U ugodnom razgovoru i druženju s  mjesnim župnikom učenici su saznali  zanimljive podatke o povijesti Gata i Poljičke republike.

Potom su učenici posjetili hidroelektranu Zakučac i uputili se Cetinom uzvodno do Radmanovih mlinica gdje su objedovali i  slobodno vrijeme proveli  u igri i zabavi. Popodne su se uputili u obilazak Omiša  i omiških znamenitosti o kojima im je govorila vodička.

I došao je trenutak kada su se oprostili od Omiša  i uz pjesmu i smijeh autobusima krenuli prema svom zavičaju. Karaoke su  otkrile prave male talente koji  su izazivali smijeh, pljesak i zabavu svih.  I  … putu je došao kraj. Puni dojmova , pomalo umorni, ali zadovoljni sretni  i ispunjeni novim saznanjima  učenici su stigli u Slano.

Još jedna terenska nastava prošla je uspješno na zadovoljstvo učenika, učitelja  i roditelja koji su i ovoga puta  svojim troškom omogućili provedbu ovoga izleta.

Ljilja Šimunović

Idi u Foto-galerija: