MAJCI ZEMLJI ZA ROĐENDAN
Autor: Josip Kačunić, 22. 4. 2015.

Učenici OŠ Slano Eko-škole, koja s ponosom nosi Zelenu zastavu,  radno su i „sadno“  obilježili Dan planeta Zemlje. Nastavkom  lani započetog projekta sadnje leandre  i  lavande  na  Stazi  starog ribara (Banićkoga puta)  i ove godine su 21. i 22. travnja  proveli akciju  „Zemlji za rođendan“.

Veliki i mali i njihovi učitelji su posvetili vrijeme  uljepšavanju staze  sadnjom autohtonog bilja , provodeći vrijeme u čistoj i zdravoj primorskoj ljepoti . No  učenici su  na istoj lokaciji svjedočili i ljudskom nemaru i nekulturi u odnosu prema prirodi. Tek nekoliko koraka od zasađenih  grmova , uočili su i fotografijom zabilježili divlja odlagališta kućnoga otpada i građevinskoga šuta. Istini za volju,  ovakvi prizori nisu najbolji  primjeri  najmlađima, što su i sama djeca komentirala.

No, na sreću uvijek ima onih koji prepoznaju dječju inicijativu i njihove dobre namjere pa  se i sami uključe na svoj način u akciju. Stoga  učenici i učitelji zahvaljuju „Pemu“ za složene marende i sokove kojima su ih častili.

Isto tako  bi bili zahvalni svima onima koji  bi se odlučili ne bacati smeće u prirodu.“ Ako se  neće priključiti akciji i saditi cvijeće, neka barem  ne bacaju smeće“, poručuju učenici iz OŠ Slano.

Lj.Šimunović

Foto - niži razredi u eko akciji

Foto - viši razredi u eko akciji

Foto - likovni radovi u školi prigodom obilježavanja Dana planeta Zemlje