Zlatni status Eko-škole
Autor: Josip Kačunić, 20. 5. 2016.

13. svibnja 2016. godine promovirana je 16. generacija Eko-škola. Naša je škola tom prigodom dobila zlatni status kao Eko-škola 6. generacije.

Ove smo godine primili ZLATNI STATUS kao Eko-škola 6. generacije od Udruge Lijepa Naša, koji će biti i znakovita potvrda našeg sustavnog i dosljednog ekološkog rada te poštivanja zadane metodologije. Tijekom godine redovito smo pratili eko-datume, provodili selekciju otpada vodeći tako brigu o recikliranju. Eko-patrola u nižim razredima svaki je petak provodila evidenciju o urednosti svoga razreda i uštedi energije, uz malu pripomoć svojih učiteljica. Učenici viših razreda su vršili nadzor o pravilnoj selekciji otpada u školi svakog petka te su svaki mjesec  miješali kompostište, koje se nalazi u blizini naše škole. Eko-škola svoj je program uključila i očuvanje kulturne, nematerijalne baštine te je ostvarila odličnu suradnju sa voditeljicama koje vode izvannastavne aktivnosti Mali linđo Slano i Primorski vez.

Kao eko-koordinator, želim pohvaliti sve učitelje, a posebno učenike. Veliko hvala našem “kumu” hotelu Osmine koji nas moralno i financijski podržava, kao i općini Dubrovačko primorje.

Josip Kačunić