Svehrvatska smotra Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Josip Kačunić, 19. 10. 2017.

U nedjelju, 15. listopada 2017., OŠ Slano sudjelovala je na 26. Svehrvatskoj smotri “Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje” , koja se u organizaciji Udruge “Lijepa Naša” i pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora održala u sportskoj dvorani  Osnovne škole Malinska – Dubašnica na otoku Krku. Tako su OŠ Slano i OŠ Gruda predstavljale Dubrovačko – neretvansku županiju. Na Smotri je sudjelovalo oko pedesetak eko-škola, osnovnih i srednjih škola i vrtića iz svih djelova Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Smotru je otvorio izaslanik premijera Andreja Plenkovića, državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede, Tugomir Majdak.

Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Učenici OŠ Slano  Ema Knežić, Antonio Mišeta i Karlo Zedniček odjeveni u narodnu nošnju Dubrovačkog primorja su uz vodstvo svojih učitelja  Marije Pendo i Josipa Kačunića  predstavili autohtone proizvode i jela dubrovačkog kraja, kroz mogućnost degustacije.

Razlog tome što je stol bio toliko obogaćen različitim autohtonim jelima i plodovima zemlje možemo zahvaliti u prvom redu roditeljima učenika, koji su se rado odazvali i uključili u ovu manifestaciju preko donacija i priprema različitih autohtonih jela. Veliko hvala i nastavnicima koji su na isti način dali svoj doprinos, kao i solani Ston koja nam je tom prigodom donirala određenu količinu soli.

J.K.

FOTO:

(Predstavnici Dubrovačko-neretvanske županije - OŠ Slano i OŠ Gruda)

(...tu su i naši ostali suputnici....OŠ Stobreč, OŠ Bol, OŠ Slatine - Čiovo, OŠ Primošten....ekipa za poželit....)

(...i najbolji proizvodi traže kvalitetne prezentacijske vještine....s našeg štanda nitko nije otišao nezadovoljan...dapače, već sit i sritan...)

(...trebalo je ono najbolje prinijeti i Gospodinu pred oltar...naša Ema i Karlo dostojanstveno preuzimaju tu zadaću....)

LINK ZA VIDEO