Dan planeta Zemlje 2018.
Autor: Josip Kačunić, 27. 4. 2018.

Dan planeta Zemlje  obilježava se 22. travnja u više od 150 zemalja diljem svijeta. Na konferenciji UNESCO-a 1969. godine John McConnell prvi je put predstavio ideju obilježavanja Dana Zemlje i iste je godine dizajnirana Zastava Zemlje.

U Hrvatskoj se Dan planeta Zemlje organizirano obilježava od 1990. godine.

Dan planeta Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine kada je tijekom Konferencije UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru na kojoj je sudjelovao velik broj predstavnika vlada i nevladinih udruga usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja.

Na prijedlog bolivijske vlade 2009. godine Opća je skupština Ujedi­njenih naroda 22. travnja proglasila međunarodnim Danom planeta Zemlje.

Prigodom obilježavanja ovog važnog eko-datuma učenici OŠ Slano su u sklopu likovne grupe uredili eko-pano. Učenici II. i III. razreda sudjelovali su u sadnji bilja u našem školskom dvorištu dok su četvrtaši sudjelovali u maloj eko-akciji čišćenja okoliša oko škole. Bilo je lijepo vidjeti nasmijana i radosna lica učenika koji su osjetili ponos nakon obavljenog posla.

Idi u FOTO-GALERIJA:

LINK 1