Dana 21. lipnja 2024. u Slanomu je obilježen dan škole. Program tog dana bio je veoma bogat i šarolik. Sam program je započeo u 8 sati u školskoj dvorani gdje su djelatnici Toni Šprlje i Anita Begušić imali kviz znanja i aspocijacija. Na kraju u kvizu znanja pobijedila je ekipa viših razreda na čelu s učenikom Antoniom Kmetovićem dok je u kategoriji nižih razreda pobjedu odnijela ekipa predvođena učenicom Marom Bujak. Učenici su pokazali veliku želju i motiviranost kao i određenu zavidnu razinu znanja u kvizu. Paralelno u tom vremenu u učionici škole pod budnim okom učiteljice Lucie Sršen odigran je šahovski turnir. Slijedilo je i športsko nadmetanje u igri graničara za niže razrede koje je vodila i sudila učiteljica Katarina Falkoni. Učenici su isto tako odigrali i odbojku te nogometnu utakmicu na kojima su sudili učitelji Toni Šprlje i Ivan Dodig. Učiteljica Lucia Sršen isto tako je animirala učenike za igru traženja blaga u kojoj su učenici morali rješavati različite zagonetke i zadatke kako bi naši „blago“ odnosno traženi predmet. Učenicima je taj zadatak bio veoma zanimljiv i izazovan te zajedničkim snagama uspjeli naći sve ono što je određeno za cilj. Ma, pravi mali detektivi!
Nakon ovih aktivnosti program za sve se nastavio u školskoj dvorani gdje je slijedilo kratko predstavljanje robotike. Lijepo izlaganje u tom smislu imao je učenik Emanuel Batina čija je prezentacija kao i iskazano znanje o računalnom programiranju svakako moglo biti poticajno za što veći odaziv i u budućim nadolazećim godinama. Sve prisutne učenici su oduševili i sa pripremljenim glazbeno, plesno, scenskim nastupima. Svako bismo mogli priznati da je najzanimljivija točka bio glazbeno-plesni nastup učenika 3. razreda s poznatom pjesmom Baby Lasagne „Rim Tim Tagi Dim“. Mia bravo! Bravo trećaši!
Uslijedila je podjela različitih nagrada za postignuća učenika i nastavnika koje je uručivao ravnatelj Ante Konjuh. Tom prigodom udruga „Tri Dubrovkinje plus udruga pjesnika i ostalih umjetnosti“ predala je knjigu koja je oborila svjetski rekord te ušla u Guinnessovu knjigu rekorda-Hiperpoemu. U stvaranju ove knjige sudjelovalo je gotovo dvije tisuće pjesnika, iz preko 80 zemalja i preko 50 jezika.
Isto tako veoma kulturno i uljudno od škole, odnosno svojih nastavnika su se oprostili i naši osmaši kojima i ovim putem od srca želimo svaki uspjeh u njihovom daljnjem školovanju kao i u njihovim privatnim životima.