« Svibanj 2024 »

Ruksak pun kulture
Autor: Josip Kačunić, 24. 10. 2023.

U sklopu programa Ministarstva kulture i medija Ruksak pun kulture na koji se prijavila naša škola, 23. listopada 2023. u našoj školi gostovao je Teatar Poco Loco s predstavom i radionicom.

Gostovanje je započelo predstavom za učenike nižih razreda pod nazivom Stonoga Goga. Glumci su ovu poučnu  priču izveli uz puno glazbe (pjevajući i svirajući uživo) i uz bogato ilustriranu scenografiju. Priča govori o modnoj ovisnici Gogi koja za svaku nogu bira drugačiju cipelu. Uživa u svim vrstama obuće, od japanke do čizme i peraje sve dok je susret sa jednom gladnom pticom ne opameti. Na kraju Goga shvaća da su prijatelji, pomaganje i empatija vrjedniji od svake cipele. Učenici su bili oduševljeni predstavom te su na kraju glumce nagradili pljeskom.

Nakon predstave učenici su nastavili  rad  skupinama sudjelujući u likovno-dramskoj radionici. Jedna skupina (1. i 2. r.) je oslikavala pomične, samostojeće šperploče kredom za scenografiju te naučila pjesmu koja prati predstavu.  Druga skupina (3. i 4. r.) je kreirala različitu obuću za stonogu . Izrađene  cipele su pričvrstili  na lutku stonogu napravljenu od jastučića.  Uz pjesmu se stonoga pod vodstvom učenika kretala po novonastaloj sceni. Neki učenici su se ohrabrili pa uz gitaru zasvirali i otpjevali svoju omiljenu pjesmu.

Puni dojmova, ponosni na sudjelovanje u radionici, učenici su se pozdravili s glumcima. Jedva čekamo sljedeću školsku priredbu u kojoj ćemo primijeniti iskustvo stečeno ovom radionicom.

Dubravka Lučić

VIDEO: