« Rujan 2024 »

Dobro došli prvaši!
Autor: Katarina Falkoni, 17. 9. 2024.

„Hoće li se moje dijete snaći u novoj sredini? Je li dovoljno spremno za 1.razred? Kako li će se osjećati? Kako će učiti?"

Osnovna škola Slano je i ove školske godine 2024./25. radosno dočekala sve svoje đake, a posebno kao i svake godine prvaše. Ukupno trinaest mališana, hrabro je sa svojim torbama spremno, u pratnji svojih roditelja zakoračilo u novi svijet. Slatki i zabavni svijet učenja, prijateljstva i druženja, sretnih trenutaka i možda pokojeg i tužnog.

Nestrpljivi, veseli, iskreni i znatiželjni sjeli su bezbrižno u školske klupe. Poneka briga je bila vidljiva na licima roditelja . „Hoće li se moje dijete snaći u novoj sredini? Je li dovoljno spremno za 1.razred? Kako li će se osjećati? Kako će učiti? Hoće li imati prijatelje? Hoće li biti uspješniji ili manje uspješan od ostalih ? Hoće li prihvatiti učiteljicu? Hoće i ga ona razumjeti?”

Upravo ovakva pitanja pokazuju potrebnu brigu roditelja. Suradnja škole, učitelja, stručnih suradnika i roditelja čini jedan sigurni okvir u kojem će učenici moći ostvarivati sebe u najboljem smislu- odgojnom, obrazovnom, emotivnom, socijalnom, ljudskom.

Dragi naši prvaši, hrabro u nove pobjede! Želimo svima vama da ostvarite najljepše snove te da vam naša OŠ Slano, vaša prva škola, bude poticajno, sigurno i veselo okruženje.

DOBRO NAM DOŠLI PRVAŠI: Duje Andrić, Dora Begušić, Luka Cvjetović, Rita Ćurčija, Mauro Kola, Ivo Konjuh, Ivo Lobrović, Matej Marjanović, Petar Menalo, Emili Mitrović, Lima Pilić, Dario Vučanović i Marko Zec.

učiteljica 1.r. Katarina Falkoni

Priloženi dokumenti: