Maškari u OŠ Slano
Autor: Josip Kačunić, 18. 2. 2015.

Mašta, kreativnost i trud učitelja roditelja i odgajateljica u primorskim vrtićima još jednom su oduševili sve nazočne na završnoj maškaranoj zabavi u sportskoj dvorani OŠ Slano u utorak 17. veljače. Kako nikakva improvizacija ne uspijeva, pokazale su to brižno i smišljeno izrađene maske  koje su nastajale  na zajedničkim  radionicama  danima prije. I doista, sve se pokazalo savršeno dobro i prezentativno pa je iskreno za žaljenje zašto  mali Primorci nisu imali mogućnosti i prigodu svoje maske pokazati i na Stradunu .

No, ovoga utorka svoje kostime pokazali su malobrojnim mještanima u koloni preko rive koju  je po starom običaju predvodio onaj koji  je za sve kriv i koji to mora “platiti”. Zabava, čašćenje I proglašenje najboljih skupnih maska i najboljih pojedinačni  održalo se u školskoj dvorani. Žiriju nije bilo lako , ali ipak se morao odlučiti i nagraditi najbolje. Svatovi iz slanjskog vrtića, Kikići iz Ošljega, Vlak u snijegu , Kalendar, Ciganke gatare , Kauboji i Snjeguljica i pet patuljaka dobili su nagrade za skupne maske. Budući da nas je na ovoj zabavi posjetila i novoizabrana predsjednica države , veoma  simpatična maska,   ona je dobila nagradu za najbolju pojedinačnu masku. Klobučar iz Alise u  Zemlji čudesa i jedna ciganka gatara dobili su također nagradu za najbolju pojedinačnu masku. Zabava, ples  i pjesma pratili su cijelo vrijeme ovaj najluđi dan u godini. Gitaristi Marko Kola i Karlo Ćolaku imali su također prigodu pokazati svoje rokersko  glazbeno umijeće, a dodijeljene su i pohvalnice i nagrade za najbolju ljubavnu pjesmu i pismo koje su učenici pisali za Dan zaljubljenih.

Pobjednice natječaja su:

"Razredna ljubav" - Petra Rajković (8. razred)

"Volim te!" - Mariela Milić (5. razred)

"Malo sam se zaljubila" - Ivana Raguž (6. razred)

"Kad sam zaljubljena" - Mia Miljević (2. razred)

Sve u svemu , događaj kakvih  nam treba što više u životu, a zahvaljujući Općini Dubrovačko primorje , nagrađeni su najbolji, a zahvaljujući vrijednim mamama i bakama , svi okupljeni su osladili brkove  slasticama i sokovima. Nadati se, dakle, kako  je još jedna  zabava uspjela i jedna tradicija  još jednom oživljena. Lj.Šimunović

Foto:  (klikni na sliku)