Svečano u našoj školi
Autor: Josip Kačunić, 22. 5. 2015.

Dan Škole, Dan Općine i 23 godine od oslobođenja Dubrovačkog primorja od srbocrnogorske okupacije učenici OŠ Slano, njihovi učitelji, djelatnici škole i roditelji obilježili su svečano, dostojanstveno i prigodnim programom. U jutarnjim satima su učenici u pratnji svojih učitelja i roditelja  slavili svetu misu za poginule branitelje u crkvi sv. Jeronima, poslije su  zapalili svijeće na spomeniku poginulim braniteljima.

Školsku priredbu, koju su učiteljice i učitelji  pripremili  sa svojim malim talentima , roditelji  i svi okupljeni su mogli vidjeti u 11 i 30. Ponovno su oduševili svojim nastupima, pjesmom, glumom i recitacijama. Ovoga puta je profesor Laslzo Toth na školsku pozornicu doveo iznimno talentirane djevojke koje su  svoju glazbenu točku pripremile samostalno i njome oduševile publiku.

Izložba dječjih radova  i čašćenje koje su  pripremila djeca  bili su dio ovoga svečanoga programa u prijepodnevnim satima.

No prava i velika svečanost  i priznanje za našu školu uslijedilo je u večernjim satima na svečanoj  Sjednici općinskog vijeća, gdje  je FS Mali linđo  primila priznanje od Općine Dubrovačko primorje za 35 godina uspješnoga rada, očuvanje  primorske tradicije i promicanje Dubrovačkoga primorja  diljem Lijepe naše. Ova nagrada i ovo priznanje svakako su  došli u prave ruke  jer je svima dobro poznato kako su članovi Maloga linđa jedni od najuspješnijih promotora   folklorne tradicije ovoga dijela  Dubrovačkoga primorja.

Čestitke od srca svima koji jesu i koji su bili dio Maloga linđa. Čestitke svim voditeljima i vanjskim suradnicima koji su učinili kako bi mali Linđo  rastao i dorastao u sad već „lijepe“ godine, a posebne čestitke našoj umirovljenoj učiteljici  gospođi Mariji Weltrusky koja je  Mali linđo utemeljila 1980. godine i do danas ostala  „dobri duh“ naših malih plesača i lijeričara.

Lj.Šimunović

Idi u Foto-galerija: