„Jedna utakmica je završena, ali turnir još traje“
Autor: Josip Kačunić, 23. 6. 2015.

16. lipnja su učenici i učitelji otvorili svoja vrata svim roditeljima i gostima kako bi sudjelovali svi zajedno u završetku još jedne uspješne školske godine i kako bi svi zajedno ispratili još jednu generaciju osmaša u život, u novu školu u stjecanje novoga zvanja. Iako su rastanci uglavnom uvijek tužni, pa i ovoga puta su potekle suze, ipak je prije svega u utorak u OŠ Slano bilo posebno veselo i svečano. Na školskoj završnoj priredbi učenici su pokazali svoje talente u glumi, pjevanju i recitiranju i dobro zabavili svoju publiku.

Ravnateljica Vesna Vodopivec je već po tradiciji podijelila nagrade i priznanja najuspješnijim učenicima koji su našu školu predstavljali na različitim učeničkim natjecanjima.

Sedam učenika osmoga razreda  stihovima se oprostilo od svih djelatnika škole , a u rimi su poslali oproštajne poruke  i dojmove o svima  s kojima su živjeli svoje djetinjstvo u prostorijama ove lijepe zgrade. Prigodni darovi za učitelje, radovi koji su nastali u „RHC Josipovac“ u Župi , a naši su osmaši i ovoga puta pokazali svoju humanitarnu osviještenost i  ponovno učinili veliko djelo.

A poslije priredbe se u učionici malih maturanata nastavilo s čašćenjem i zabavom. Uz kolače i torte i sokove koje su priredili roditelji, učenici i razrednica Ivona Žitković, zapjevalo se , malo i zaplesalo , a i zaplakalo.

Njihovi koraci u novu sredinu i u nova društva istina mali su i beznačajni za ovaj svijet u ovomu trenutku, ali za njih veliki i presudni u njihovim životima. Neka im je blagoslov i sreća na putu , a svima ostalima, zajedno s učiteljima , dugo toplo i bezbrižno ljeto, a prvašima koji će najesen sjesti u školske klupe želimo puno sreće!

A sada:“Zbogom školo, zbogom znanje,

odoh ja na ljetovanje.“poručili su petaši.

I mi  se slažemo.

Lj.Šimunović