Sveti Nikola posjetio OŠ Slano
Autor: Josip Kačunić, 4. 12. 2015.

U petak 4. prosinca  sveti Nikola je posjetio učenike  OŠ Slano i male vrtićane  iz slanjskoga vrtića. S punom vrećom darova, koju mu je pomogla napuniti Općina Dubrovačko primorje, sveti Nikola je svojim laganim staračkim korakom ušetao među najmlađe koji su ga  u pratnji svojih roditelja došli pozdraviti i zahvaliti mu se na darovima.

Djeca su mu za dobrodošlicu priredila priredbu sa svojim tetama iz vrtića i svojim učiteljicama. Pa baš je bilo veselo i lijepo, ali ipak nedovoljno glasno i jasno kako bi svi mogli uživati u prigodnoj priredbi.

Stoga smo svetoga Nikolu zamolili neka učini što može kako bismo za sljedeću priredbu i sve druge priredbe dobili pozornicu i odgovarajući razglas. Na nama je čekati, a sv. Nikola će nam sigurno ispuniti želju kako učenički i učiteljski trud ne bi bio …pa skoro uzalud.

A to su tehnički problemi koji nas prate već dugo pa nam eto znaju pokvariti i školske priredbe.

Ali Krampusa  ništa nije uspjelo omesti da  se ne pojavi među djecom.

Pa je“ Krampus ,crni vrag,

Crn kao crni mrak“ ipak došao na priredbu i poručio djeci kakvi ne smiju biti.

I njegova je poruka nedvojbeno jasna kako  je u životu važno biti dobar prema svima, poštovati roditelje i starije pa nagrada neće izostati.

A trebali bismo se naučiti i sami, a naučiti i najmlađe, kako u životu ne bismo trebali činiti dobro, samo zato što ćemo biti nagrađeni. Nagrada je sama po sebi svima nama spoznaja da smo  mi ti koji činimo dobro.

Na koncu to je činio i sv. Nikola.

Lj. Šimunović

Idi u Foto galerija: