PRVAŠIĆI U KNJIŽNICI
Autor: TEA Kompar Jerković, 16. 11. 2016.

Već sama pomisao da napuštaju učionicu i odlaze na neko drugo mjesto u sklopu nastave, izaziva veliku znatiželju i uzbuđenje kod naših đaka prvaka.

Posjet u knjižnici je planiran u nastavi hrvatskog jezika i dogovoren s našom knjižničarkom Teom.

Pripremljenu  i usmjerenu  „priču o knjižnici“ knjižničarka  je počela razgovorom , nakon kojeg je slijedila prezentacija. Učenici su i sami otkrivali razliku između knjižnice i knjižare. Saznali su i što se sve u knjižnici može, a i što se ne smije. Prošetali su i naučili gdje su smještene slikovnice, a gdje lektire i knjige zabavnog sadržaja, te časopisi za djecu. Upoznali su se s načinom obilježavanja adrese svake knjige radi lakšeg pronalaženja. Naglašena je i obveza čuvanja knjiga. Šaljivi film „ Mr. Bean u knjižnici“  je izazvao smijeh i komentare. Knjižničarka im je pročitala i slikovnicu "Uljuđeni vuk" u kojoj glavni lik, vuk, uči čitati i pisati.

Radost i ponos se iščitao na malim licima kad su postali vlasnici iskaznice i kad su posudili 1. knjigu.

Nadajmo se da će naši đaci prvaci biti korisnici usluga naše školske  knjižnice često u njihovim narednim školskim danima.

Jer:

„ Kada god čitaš dobru knjigu, negdje na svijetu se otvore vrata da puste unutra još svijetla." (Vera Nazarian)

Učiteljica Katarina Falkoni