Sv. Franjo Asiški - zaštitnik životinja
Autor: Josip Kačunić, 10. 10. 2018.

Obilježavajući eko-datum sv. Franje Asiškog učenici 2. razreda upoznali su se preko sata vjeronauka s životom i djelom ovog velikog sveca. Nakon toga učenici su pristupili i likovnom izražavanju.

Bilo je lijepo čuti od učenika što im se posebno svidilo kod sv. Franje. Sve nas je posebno oduševio njegov odnos prema stvorenom svijetu, a opet to nas i nije toliko začudilo kad smo shvatili kakav je ispravan odnos imao prema Bogu. Naučili smo da i mi kao vjernici i stanovnici ovog svijeta trebamo ljubiti veliki dar - prirodu i voditi brigu za njezino očuvanje. Kako veliki broj učenika ima i svoje ljubimce nadamo se da će im sv. Franjo, zaštitnik životinja biti inspiracija kako voditi pravilnu brigu za njih.

Biti siromah u materijalnom i u isto vrijeme najveći bogataš u duhovnom pogledu, znači otvoriti oči i pogledati svijet ispravnim pogledom, gdje sve ima svoje mjesto i svoje značenje. Otvorimo svoje oči i progledajmo, poštujmo i volimo....

FOTO: